Mecidiye mah. Samsun Cad. Tavaf Sok. No:6 Sultanbeyli / İstanbul
tr

Heterojen Pvc Zemin Kaplama

28.10.2019
563
Heterojen Pvc Zemin Kaplama

İç mekan zemin kaplama ürünlerinde kullanım süresi oldukça önemlidir. Trafik yoğunluğunun fazla olduğu hastaneler, okullar, laboratuvarlar, klinikler, huzur evleri, spor salonları, fuar alanları, kamu hizmet binaları ve ticari işletmelerin tamamında heterojen zemin kaplama ürünleri kullanılmaktadır.

Heterojen Zemin Kaplama Ürünleri Genel ÖZellikleri

  • Heterojen zemin kaplama ürünlerinin ortalama kalınlığı 2 mm’dir.
  • Dayanıklılık oranı oldukça yüksektir. Darbelere karşı dirençlidir. Aynı zamanda sanayi alanlarında ya da büyük işletmelerde de uzun süre kullanımı; dayanıklı ve darbeye karşı dirençli yapısı sayesinde mümkündür.
  • Su ve yağ gibi maddeleri emici özelliği yoktur, bu yönü ile de kolay temizlebilme özelliğine sahiptir. Özellikle yoğun trafikli alanlarda temizlik çalışmalarının sık yapılır ancak detaylı temizliğe inilmesi gün içerisinde zordur. Heterojen zemin ürünleri, kolay temizlenebilme özellikleri sayesinde yoğun trafik yaşanan alanlarda büyük kolaylık sağlamaktadır.
  • Yapısal özelliklerinin haricinde tasarım açısında da oldukça modern bir malzemedir. Farklı renkleri ve desenleri ile mekanlara ferah ve canlı bir hava katmaktadır. Kullanımı esnasında üst katmanda bir renk alt katmanda bir renk olacak şekilde uygulanmaktadır. Zemin kaplama yüzeylere arasında üst yüzeyi saf ve şeffaf pvc ile kaplı olan zemin kaplama türüdür. Günümüzde sadece ticari alanlarda değil konutlarda da beğeni ile kullanılmaktadır.
  • Heterojen zemin ürünleri aynı zamanda doğa dostudur. Bu açıdan gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Çünkü; %50 oranında geri dönüşüm sağlanan malzemelerden ve %100 flatat ile üretilmektedir.
  • Metrekare fiyatının ekonomik olması sebebi ile kullanım alanı da yaygındır. Rahatlıkla temin edilerek, zeminlere uygulanabilmektedir.
  • Ev ve iş yerlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle okullarda, hastanelerde, ofislerde kaymaz özelliği ve sesi absorbe etme özelliği sayesinde çok tercih edilmektedir.
  • Ahşap ve taş dokularda doğal görünüm sağlamaktadırlar.
  • Ekonomik olması sebebi ile döşeme piyasasında en çok tercih edilen üründür. Fiyatının uygun olmasına rağmen fiyatı pahalı rakiplerine kullanım açısından ciddi bir rakiptir.

Heterojen Zemin Kaplama Ürünleri Nasıl Uygulanır?

Pvc zemin kaplamalar gibi rulo halindedir ve zemine rulonun serilerek döşenmesi ile uygulanır. bu rulolar çeşitli genişliklerde piyasada yerini almıştır. Döşeme yapılacak alanın genişliği ve kullanım amacına göre döşeme işlemi şekil almaktadır. Başarılı ve uzun süreli bir kullanım için uygulama yapılan alanın düz ve pürüzsüz olması gerekmektedir. Pvc kaplamanın alt kısmında hava boşluğunun kalması ya da olası bir yüzey dengesizliği, zemin görüntüsünde bozukluğa sebep olmaktadır.

Heterojen Zemin Kaplama Ürünleri Nasıl Temizlenir?

Zemin kaplama ürünleri arasında en basit temizlenebilen ürünlerdir. Kimyasal uygulanmasa dahi su ile temizliği sağlanabilmektedir. Daha hijyenik olması için sıradan yüzey temizleyiciler ve su karşımı ile rahatlıkla temizlenebilmektedir. Bu sebeple ıslak ve kuru temizlemeye uygundur. Heterojen yapısına uygun bir cila ile parlatma işlemi yapılmaktadır. Bakım ve onarımı konusunda masrafsızdır. Bunun en önemli sebebi de uzun yıllar dayanıklı şekilde kullanılması ve kolay temizlenebilirliği sayesinde ilk günkü görünüme sahip olmasıdır. Eğer zemin üzerinde bariz bir leke var ise; burada sıradan bir fırça ve deterjan yardımı ile lekeye uygulama yapmak kafidir. Kolay temizlenebilmesi antibakteriyel özellik kazandırmaktadır.

Heterojen Zemin Kaplama Ürünlerinde Belirleyici Hususlar

Genel itibari ile heterojen zemin kaplama türünde kalınlık 2mm ile 10 mm arasında değişmektedir. Spor salonlarında kullanılırken 8 mm uygun görülmektedir. Özellikle ortamdaki sesin absorbe etmek de esas amaçlar arasında olduğu için alanın yumuşak ve sesi yutan bir yapıya sahip olması sağlanmaktadır.

Bu ölçü dairelerde ya da küçük ofislerde 0.25 mm kalınlığındadır.  Ancak bu oran özellikle ticari işletmeler için 0,70 mm’den başlamaktadır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Ara
Yol Tarifi