Mecidiye mah. Samsun Cad. Tavaf Sok. No:6 Sultanbeyli / İstanbul
tr

LVT Zemin Kaplama

09.06.2019
4.289
LVT Zemin Kaplama

Lvt zemin kaplama, lvt zemin kaplama fiyatları, lvt zemin döşeme, lvt zemin kaplama modelleri zemin kaplama türleri içerisinde dünya genelinde en çok satışı yapılan ikinci ürün olan pvc (vinil) zemin kaplama türüdür.

Lvt zemin kaplama(luxury vinly tile) mimarların dekorasyonda kullandığı en estetik ve en kullanışlı zemin kaplama çeşididir. Bunun en önemli sebebi ise levha ya da karo halinde kullanılabilen ve oldukça esnek bir yapıya sahip olan vinilin; seramik,granit,beton ve parke görünümünde ve oldukça doğal bir dekoratif malzeme olmasıdır.

lvt-zemin-kaplama

lvt zemin kaplama

LVT Nedir?

LVT tam manasıyla, birbirinden farklı olan birçok malzemenin birşletirilmesi sonucu ortaya çıkan bir kaplama türüdür. Petrol esaslı kimyasal maddelerin temelini oluşturduğu Lüks Vinil Karo, doğal ve sentetik olan malzemelerden yapılmaktadır.

DECOTILE SERİSİ

PAINTED WOOD

X-TRA WOOD

Neden LVT Kullanılır?

Zemin kaplaması yapılan bütün alanlarda belli başlı bir takım sebepler ortaya konulur. Kullanılan malzemelerin maliyeti, dayanıklılığı, kullanıldığı süre ve bununla beraber göze hitabı oldukça önemlidir.

Kullanılan her mekan, kullanım amacına göre oldukça modern bir görünüme sahip olmalıdır. Eğer bu alan ticari amaçla kullanılan; turizm,büyük işletme ve buna benzer, özellikle müşteri odaklı çalışan yerler ise mekanın şıklığı, modern çizgisi oldukça önemlidir. Herşeyden önce, gelen kişileri ilk etkileyen elbetteki mekanın temizliği ve modernliğidir.

Yenilik, modernlik, dayanıklılık ve estetik duruş kelimelerinin, görünüme yansıdığı zemin kaplama türü de LVT’dir. Bu türde zemin kaplama denildiğinde karşınıza ilk çıkan, çok fazla renk seçeneği oluşudur. Desen ve çeşit noktasında hayal dünyanıza en çok yakışan ya da mekanınıza en çarpıcı şıklığı verecek modellere sahip, oldukça estetik bir üründür. Bu sebeple modern tasarımlarda özellikle doğal görünümü yakalamak adına kullanılan en önemli malzemedir.

Düzenli şekilde bakımı yapıldığı müddetçe uzunca yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Estetik duruşu haricinde çok yönlü artıları olan LVT; kaymaz, anti-bakteriyeldir, aşınmaz, alev almayan harika bir üründür. Sağlık açısından zararsız, ısı yalıtımı sağlayarak bütçenize de katkıda bulunur. Sesi absorbe eder ve asla cilaya gerek yoktur. Karo ve levha şeklinde rahatlıkla kullanılabilen bir malzemedir.

Dayanıklılık ve kullanım süresi bakımından oldukça dirençlidir. Temizliğinin yapılması rahat ve kolaydır. Kullanım alanı itibari ile herhangi bir sınırlama yapmak doğru olmaz. Kullanıldığı her alanda ayrı bir hava katan LVT zemin kaplama ürünleri, istediğiniz takdirde şirketimiz tarafından temini sağalanarak sizlere teslimi sağlanır.

Ürüne ait geniş model ve renk yelpazesini şirketimiz tecrübeli satış kadrosu ile sizin işinize en çok yarayacak olan ürünü seçme noktasında hizmet vermekteyiz. Bununla beraber yeni kurulacak mekanlarda ya da kullanımda olan bir alanın zeminini veya dekorasyonunu yenileyeceğiniz zaman muhakkak tercih etmeniz gereken zemin kaplama ürünüdür.

Doğallık,derinlik, rahat temizlenebilirlik ve pratik uygulama gibi özelliklere sahip ürün, terminaller havaalanlarına, ofislerden evlere rahatlıkla her alanda kullanılan ve en çok tercih edilen zemin kaplama ürünüdür.

Ilk bakışta taş ya da ahşaptan ayırt edilmeyecek kadar doğal ve gerçek bir görünümü vardır. Kullanım alan ve amacına göre farklı boyut ve kalınlıklarda üretilebilmektedir. Bununla beraber yanma ve her türlü çizilmeye karşı da oldukça dayanıklıdır.

LVT, “click” ve “yapıştırma” teknikleri ile zemine uygulanır. Bütün saydığımız bu özelliklerden başka çok önemli bir diğer özelliği de; geri dönüşüm yapılabilmesi sayesinde doğa ile dosttur. Kesinlikle atık halinde doğaya zarar vermez.

Su ve nem konusunda oldukça dirençlidir. Içerisinde bulunan katmanlar sebebi ile ıslak kuru bütün zeminlerde en üst seviyede performans sergiler.

LVT’ nin içerisinde bileşen olan çok sayıda maddenin birbirinden farklı özelliğe sahip olması her türlü yanıcı maddeye karşı dayanıklılık göstermesine sebep olmaktadır. Ateşle temas olması halinde yüzeyde herhangi bir bozulma gerçekleşmez.

Özellikle insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda, yürüme alanlarında ortaya çıkabilecek aşınmalara karşı da dirençlidir. Bu sebeple uzun ömürlü kullanım özelliği en çok tercih edilen zemin kaplama malzemesi olmasına sebep olmaktadır.

Ses yalıtımı özelliği sebebi ile kurumsal firmalarda ya da kamu kurumlarında kesinlikle özenle kullanılan bir üründür. Ayakkabı seslerinin havada uçuştuğu bir ortamdan kurtulmanın en kestirme yol olduğunu bütün mimarlar gayet iyi bilmektedir ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

LVT Çeşitleri Nelerdir?

 1. Tamamen yapıştırılabilen model (dry back)
 2. Sökülüp takılabilir model (loose lay)
 3. Kilitli model (clik)

LVT Kullanım Alanları Nerelerdir?

 • Sağlık Alanı:
 1. Hastaneler
 2. Klinikler
 3. Bakım evleri
 4. Huzur evleri 
 • Eğitim Alanı:
 1. Okullar
 2. Eğitim kursları
 3. Anaokulları
 4. Kreşler
 5. Üniversiteler
 6. Kolejler
 7. Sürücü kursları
 8. Çocuk oyun evleri 
 • Kamu Alanları:
 1. Fuar alanları
 2. AVM’ ler
 3. Restaurantlar
 4. Oteller
 5. Ofisler
 6. Pansiyonlar
 7. Bankalar
 8. Sinemalar
 9. Tiyatrolar
 10. Kültür merkezleri
 11. Konferans salonları
 12. Iş yerleri
 13. Kütüphaneler
lvt-yer-dosemesi

lvt yer döşemesi

 

LVT Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

LVT zemin kaplama ürünleri yapıştırma tekniği ile yüzeye serilir. Bu özellik, uygulama ve kullanım itibari ile çok büyük avantaj sağlamaktadır. Bunun en önemli sebebi ise, yapışma özelliği sonucunda kaplama malzemesi yüzeydeki formunu sabit şekilde korur ve olası bir aksilik karşısında yüzeyin sabit kalarak deforme olmasını engeller. Bu da uzun süre doğal ve pürüzsüz görüntüsünü korumasını sağlar.

Yapıştırma yapılacak alan yüzeyinde de kesinlikle herhangi bir prüz olmamalıdır. Yapıştırdıktan sonra ürün altında kalan boşluklar ya da beton yüzeyinde bulunan fazla pürüz kaplama yüzeyinde çirkin bir görüntüye sebep olur ve dahası ömrünü oldukça kısaltır.

Eğer uygulama yapılacak alan yükseltilmiş döşeme ise, yine alan düz ve prüzsüz olmak zprundadır. Bununla beraber yükseltme ayarı iyi yapılmış olmalıdır.

Bu alanlarda kesinlikle ve kesinlikle sökülüp takılabilen model kullanılmalıdır. Sökülüp takılabilen modeller, uygulama esnasında ve sonrasında ortaya çıkabilecek sorunlar karşısında sorun olan yerin kaldırılıp, düzeltme işlemi yapıldıktan sonra tekrar yerine konulabilmesine imkan vermektedir. Kesinlikle kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

 Tabi yükseltilmiş döşemelerde bir diğer önemli husus, yüzey kalınlığıdır. LVT kalınlığı en az 5 mm ya da daha üst bir kalınlıkta olabilir. Eğer bu ölçüler altında bir yüzey döşemesi yapılırsa, yeni konulan yüzeyde çizgiler meydana gelme ihtimali oldukça yüksektir. Bu da estetik görüntüyü ortadan kaldıracaktır. Kullanılması gereken LVT türü ise, ticari tip ya da yoğun trafik alanlarında kullanılan LVT olmalıdır. 

LVT Zemin Kaplamalarında Neden Biz? 

Zemin kaplamaları konusunda yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübe ile şirketimiz, siz müşterilerine hizmet etmektedir. Satış ve uygulama konusunda uzman kadromuz ile sizlere en kaliteli hizmeti sunarak, sahip olduğunuz mekanda daima bizi güzel hatırlamınızı isteriz.

Geniş ürün yelpazemiz, sayısız renkç seçeneğimiz ile gönlünüze yatacak, sizi daima mutlu edecek ve ekonominize en büyük katkıyı sağlayacak LVT zemin kaplamalarını beğeninize sunmaktayız.

Talep ve ihtiyaçlarınıza binaen, en doğru seçenekleri hazırladıktan sonra seçiminize sunarak işinizi kolaylaştırmayı amaçlamaktayız.her yerden ürünlerimize benzer ürünleri bulabilir ya da temin edebilirsiniz. Ancak bu arada amaç sadece ürünü bulup temin etmek değil, sizlere en doğrusunu seçebilmenizde yardımcı olmaktır.

Hizmet sonrası ortaya çıkabilecek her sorun karşısında işimizin ve sözümüzün arkasındayız. Amacımız, modern bir görüntüyü ortaya çıkarmak amaçlı yapılan yüzey kaplama çalışmalarında en kaliteli olanın altına imzamızı atmaktır. Her zaman zemin kaplama işlerinizde en iyisi, en güzeli ve en doğrusuna ulaşabilmek için bizimle irtibata geçmeniz yeterli.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Ara
Yol Tarifi