Mecidiye mah. Samsun Cad. Tavaf Sok. No:6 Sultanbeyli / İstanbul
tr

Portakal Dokulu Epoksi Uygulama Alanları

08.10.2019
610
Portakal Dokulu Epoksi Uygulama Alanları

Portakal dokulu diye adlandırdığımız bu kaplama türü ismini özel rulo yardımı ile portakalın görünümüne yani o dokuyu almasın dan dolayı bu isi almış genellikle otopark ve gıda üretim alanların da ve dokusu gereği ıslak alanlarda daha çok tercih edilen bir uygulama yüzeyinin pütürlü olması herhangi bir bakteri yada kir barındıracağı anlamına gelmez epoksi yapısı gereği son derece hijyen ve antibakteriyeldir. Portakal dokulu epoksi tüm renklerde üretilebildiği gibi yekpare olan kesinlikle ek yeri gibi bakteri ve mikrop barındıran bir alan burakmaz epoksi kaplama %100 su izolasyonu sağlamakta olduğundan uygulanan mekan su ile yıkanabilir.

Portakal dokulu epoksi zemine uygulama yapılırken yani son görünümü elde etmek için 3 aşamadan geçer fakat beton etüdü sırasın da zayıf bir beton varsa ekstra 1 kat uygulama daha yapılarak zemin sağlamlaştırılarak diğer aşamalara geçilir. Uygulama esnasın da sıcaklık nem rütübet ve zemindeki yağ gibi epoksinin yapışmasına engel olan tüm etkenler ortadan kaldırılarak uygulamaya başlanır.

Portakal kabuğu desenli epoksi kaplama hizmetini yere uygularken öncelikle zemin etüdü yapılır ve zemin kaplamaya müsait olması durumunda başlanır eğer zeminde sıkıntı varsa önce o etken yok edilerek başlanır şimdi tüm şartlar oluşmuş gibi düşünerek sizlere sırasıyla uygulama aşamalarını anlatmak istiyorum öncelikle zemin elmas uclu makina yardımı ile traşlanır ve zemin temizlenir bu arada zemindeki çatlak ve gevşek betonlar alınarak epoksi grout uygulaması yapılır graut uygulaması nedir die merak edenler için grout epoksi kaplama yazımızı inceleyebilirler. Daha sonra tamirat yapılan alana epoksi astar uygulanır ve kurumaya burakılıp hava şartlarına göre 12 ila 24 saat arasın da kuruma gerçekleşir bu arada astar daha yaşken üzerine silis kumu atılır bu da mukavemeti güçlendirir neyse kuruyan astar tekrar zımparalanır ve sonkat boyanın renginde arakat uygulanır. Arakat uygulaması kuruuktan sonra zımparalanır ve son kat olan portakal dokulu epoksi uygulanır ve uygulama tamamlanılarak kurumaya burakılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Ara
Yol Tarifi